VIII Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

W piątkowy słoneczny dzień, 07 września 2018r. rozegrano VIII Samorządowe Regaty Żeglarskie „Krajna Cup” o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego

Organizatorem regat był MLKS Krajna, a współorganizatorem: Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski  w ramach zadania publicznego pod nazwą „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.
Impreza miała na celu sportową rywalizację oraz integrację drużyn mieszanych składających się ze sportowców, samorządowców oraz sympatyków, którzy żeglują lub pragną rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem.

DSC09225

W tym roku wiatr nie był sprzymierzeńcem żeglarzy. Flauta uniemożliwiła sportowe ściganie. Żaglówki Sigma 600 miały mknąć i cieszyć oko kibiców, ale niestety brak wiatru spowodował duże trudności w rozgrywaniu poszczególnych wyścigów.

W zawodach wzięły udział załogi reprezentujące samorządy różnego szczebla z całego województwa:
1.    Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
2.    Urząd Miasta i Gminy Nakło,

3.    Starostwo Powiatowe w Sępólnie,
4.    Gmina Sępólno Krajeńskie,
5.    Gryf Piaseczno;
6. Centrum Sportu i Rekreacji
7. MLKS Krajna
8. Gmina Chełmża

Wspólnie z regatami  Krajna Cup odbyły się również regaty dla zawodników MLKS Krajna w klasie Optymist, w których udział wzięło 12 wychowanków klubu Krajna.. Dodatkowo swoje umiejętności wokalne zaprezentowały rodzące się nowe talenty Paulina Leda i Monika Basińska z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Przy doskonałej pogodzie dla turystów, niestety bezwietrznej dla żeglarzy, pod bacznym okiem Sędziego Głównego regat, Stanisława Jączkowskiego oraz sędziego Mikołaj Lahna rozegrano pięć wyścigów.
W pierwszym biegu wystartowało 5 załóg. Od samego początku na czele stawki uplasowała się załoga Starostwa i już do końca wyścigu nie oddała zwycięstwa.

Ostateczne wyniki poszczególnych biegów:

I bieg:

2.    Urząd Miasta i Gminy Nakło
3.    Gmina Sępólno Krajeńskie
4.    Centrum Sportu i Rekreacji

Przy wspólnym posiłku wymieniono doświadczenia żeglarskie i samorządowe, zapoznano się przedsięwzięciami dla żeglarzy i turystów w Województwie Kujawsko-Pomorskim oraz w Gminie Sępólno Krajeńskie.

Na uroczyste zakończenie i podsumowani, załogi spotkały się na placu przed molo nad Jeziorem Sępoleńskim, gdzie odbyło się uroczyste zakończenie regat. Nagrody i dyplomy dla wszystkich drużyn wręczała pani Katarzyna Domańska Prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski.

Ostateczne wyniki VIII Samorządowych Regat Krajna Cup 2018:

1 miejsce - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

DSC09233

2 miejsce - MLKS Krajna

IMG 20180907 141959

3 miejsce - Gmina Chełmża

IMG 20180907 145322

4.Urząd Marszałkowski Toruń
5.LZS Gryf Piaseczno
6.Urząd Miasta i Gminy Nakło
7.Gmina Sępólno
8.Centrum Sportu i Rekreacji

Wyniki końcowe zawodników MLKS Krajna w klasie Optymist:
1. Szymon Szykowny
2. Bogusz Tłok
3. Amelia Tram
4. Kuba Hippler
5. Aleksandra Piątkowska
6. Adrianna Jakubczyk
7. Kornelia Zapalska
8. Adrianna Jakubczyk
9. Bogna Tłok
10. Jakub Zapalski
11.Damian Dudek
12. Łukasz Miłek

DSC09190

Młodzi żeglarze Krajny, przyszłe nadzieje sępoleńskiego żeglarstwa.

DSC09194