V Regaty Żeglarskie Samorządowców „KRAJNA CUP”

Już po raz piąty na Jeziorze Sępoleńskim zorganizowane zostały  Regaty Samorządowców  "KRAJNA CUP" o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W tym sportowym pojedynku tradycyjnie udział wzięły ekipy złożone z przedstawicieli samorządów  województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem i gospodarzem regat było Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Współorganizatorami byli: Gmina Sępólno Krajeńskie, Miejski Ludowy Klub Sportowy „Krajna”.

W regatach udział wzięło łącznie  8 załóg.  Drużyny Samorządowców rywalizowały na łodziach klasy „Omega", które zostały losowo przydzielone poszczególnym zespołom.
Po zaciętych czterech biegach  klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

• I  miejsce - Gmina Chełmża
  • II miejsce - Urząd Gminy Inowrocław
  • III miejsce - Powiat Sępoleński
  • IV miejsce - Gmina Mrocza
  • V miejsce - Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu
  • VI miejsce -  Urząd Miasta Bydgoszcz
  • VII miejsce - Gmina Sępólno Krajeńskie
  • VIII miejsce - Gmina Kamień Krajeński

Komandorem regat był Stanisław Łukaszewicz. Sędzią głównym regat był Stanisław Jączkowski. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała 91 Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Zwycięska załoga z Gminy Chełmża otrzymała Puchar Przechodni Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Dopiero zwycięstwa w 3  regatach Krajna Cup uprawniają do przejęcia pucharu na własność.

W tym roku bliski tego był team Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim. Załoga Starostwa już dwukrotnie stawała na najwyższym podium.Niestety w tym roku zwycieżyć się nie udało, co nie znaczy, że załoga nie spisywała się dzielnie walcząć z konkurentami. Ostatecznie jednak zajęła III miejsce.

Podczas Krajna Cup nasza sępoleńska młodzież, zrzeszona w Miejskim Ludowym Klubie "Krajna" , rozegrała mini regaty, Wszyscy młodzi adepci żeglarstwa otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

V SAMORZĄDOWE REGATY ŻEGLARSKIE "KRAJNA CUP" - PŁYWAJMY RAZEM O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO były współfinansowane ze środków województwa kujawsko - pomorskiego.